Kap išsirinkti elektrinę šildyklę?
-
Tikriausiai visi prisimename laikus, kuomet sušilti padėdavo karšto vandens pūslė, dedama ant kojų. Laikas bėga, o progresas nestovi vietoje, taigi šį paprastą išradimą dabar pakeitė kur kas patogesnė ir efektyvesnė priemonė – elektrinės šildyklės, saugančios nuo peršalimų, sumažinančios raumenų ir sąnarių skausmus bei tiesiog padedančios sušilti ir atsipalaiduoti.
“Šiluma kaulų nelaužo“ – šį posakį girdėjo dauguma. O ypatingai tai aktualu šaltuoju laikotarpiu, kuomet žvarbus oras tampa tiesiog neatsiejama kasdienybe.
Šiuolaikines elektrines šildykles galima išskirstyti į dvi rūšis: šildančios visą kūną arba šildančios tam tikrą kūno dalį. Šildyklių asortimentas pastoviai papildomas naujais modeliais, taigi pasirinkimo įvairovė gana didelė Norėdami Jums padėti išsirinkti tinkamą pirkinį, aptarsime įvairias šildyklių rūšis ir jų veikimo principus.
Viso kūno šildyklės
Prie viso kūno šildyklių priskiriamos elektrinės antklodės ir paklodės. Išoriškai jos niekuo nesiskiria nuo įprastinių, tačiau jų viduje yra įmontuotas specialus kaitinamasis elementas, nuolatos palaikantis pageidaujamą temperatūrą.
- Elektrinė šildyklė - antklodė parenkama pagal Jūsų miegamosios vietos matmenis. Ši antklodė ne tik šildo, bet ir pasižymi terapiniu poveikiu, nuima nuovargį, malšina skausmą ir pagerina kraujo apytaką. Prekyboje galima rasti ir originalų elektrinės antklodės modelį su rankovėmis.
- Elektrinė šildyklė - paklodė tiesiama ant lovos. Ji greitai ir saugiai sužildys Jūsų lovą ir palaikys optimalią temperatūrą visą laiką.
Specialios šildyklės
Vietinio šildymo poveikio elektrines šildyklės skirtos atskirų kūno vietų šildymui ir gydymui. Tokios šildyklės nepamainomos sergant sąnarių ligomis. Tokio tipo šildyklių yra daugybė, taigi telieka išsirinkti Jums labiausiai tinkančią.
- Elektrinė šildyklė-pagalvė padeda komfortiškai išsimiegoti šaltuoju metų laiku.
- Elektrinė šildyklė-diržas skirta juosmens srities ir apatinės nugaros dalies šildymui. Ji labai padeda sergant radikulitu, osteochandroze, sušvelnina skausmo pojūtį.
- Kalnieriaus formos kaklo šildyklė yra nepakeičiama pagalbininkė sergant peršalimo ligomis.
- Elektrinė šildyklė nugarai yra liemenės formos, todėl tinka viso stuburo ar atskiroms jo dalims šildyti.
- Elektrinė šildyklė kojoms yra bene pati populiariausia iš visų šildyklių rūšių. Ji būna tapkučių ar aulinuko formos ir yra skirta sausam pėdų šildymui. Kai kuros tokios šildyklės turi net kojų masažuoklio funkciją, taigi ne tik šildo, bet ir padeda atsipalaiduoti.
- Elektrinė šildyklė, skirta sėdynės pašildymui yra užtiesaliuko formos. Ji turi termoreguliatorių, kuriuo galima nustatyti norimą temperatūrą ir pasirinkti norimas šildymo vietas.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis elektrinę šildyklę?
Renkantis elektrinę šildyklę, būtinai atkreipkite dėmesį į kaitinimo elementą. Laidai turi būti supakuoti į silikoninį apvalkalą, jie turi būti lankstūs ir nejuntami paviršiuje. Šildymo metu į aplinką gali išsiskirti cheminiai junginiai, todėl prioritetiniais laikomi natūralių medžiagų užpildai (vata, veltinis, medvilnė). Keičiamas užvalkaliukas užtikrina gaminio praktiškumą ir higieną.
Pateikiame dar keletą techninių parametrų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis prekę:
- galingumas ir suvartojamos energijos kiekis;
- šildymo režimų kiekis (nuo 2 iki 6);
- prietaiso įšilimo laikas (15-30 min.);
- speciali apsauga nuo perkaitimo;
- elektrinės šildyklės garantinis galiojimo laikas;
- eksploatacijos ir priežiūros sąlygos (sausas valymas, automatinis skalbimas).