Kaip išsirinkti barzdaskutę?
-
Nuo geros ir kokybiškos barzdaskutės priklauso ne tik vyro išvaizda, bet ir jo nuotaika. Juk pripažinkime, kad dauguma vyrų ne itin mėgsta skustis, o tinkamai pasirinkta barzdaskutė gali gerokai palengvinti skutimosi procedūrą ir padaryti ją maksimaliai efektyvia, neilgai trunkančia ir malonia.
Šiame straipsnyje papasakosime Jums apie barzdaskučių tipus ir patarsime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint įsigyti kokybišką barzdaskutę.
Kokios būna barzdaskutės?
Pagrindinis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis barzdaskutę, tai jos tipas. Kol kas egzistuoja dviejų rūšių barzdaskutės: su rotorinėmis galvutėmis arba su tinkleliu.
- Rotorinėse barzdaskutėse būna nuo 2 iki 4 apvalių galvučių, kurių viduje įmontuota nuo 1 iki 3 peiliukų ratų. Šie peiliukai nuolatos sukasi, užkabina plaukelius ir tokiu būdu juos pašalina. Barzdaskutės su rotorinėmis galvutėmis įprastai skirtos kietesnių ir storesnių plaukelių pašalinimui. Pagrindinis šios sistemos privalumas tas, kad tokio tipo barzdaskutės lengvai pašalina plaukelius nelygiose ir sunkiai pasiekiamose vietose, tačiau tokio tipo skustuvas nerekomenduojamas vyrams, turintiems labai jautrią odą.
- Barzdaskutėse su tinkleliu būna nuo 1 iki 3 peiliukų, paslėptų po metaliniais tinkleliais. Prie odos priglaustas tinklelis „pagauna“ plaukelius, o vibruojantys peiliukai juos pašalina. Tokiu būdu oda apsaugoma nuo pažeidimų, todėl tokio tipo barzdaskutės labiau tinkamos vyrams, turintiems jautrią odą arba tiems, kurie skutasi kiekvieną dieną.
Peiliukų kiekis ir paslankumas
Skutimosi galvučių kiekis – taip pat labai svarbus kriterijus, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis barzdaskutę. Kuo didesnis skutimo galvučių kiekis – tuo efektyviau pašalinami plaukeliai, tačiau tuo pačiu ir aukštesnė barzdaskutės kaina. Rotorinėse barzdaskutėse įprastai būna 2-3 galvutės, o tinklinėse – nuo 1 iki 3.
Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į galvučių paslankumą. Pigesnės barzdaskutės gali turėti nepaslankias (nejudančias) galvutes, o brangesnės – paslankias ir prie odos kontūrų prisitaikančias galvutes. Žinoma, barzdaskutės su paslankiomis galvutėmis lengviau pašalina plaukelius sunkiai pasiekiamose vietose, todėl skutimosi procedūra būna efektyvesnė, o oda mažiau suerzinama.
Sauso ir šlapio skutimosi galimybė
Iš pradžių elektrinės barzdų skutimo mašinėlės buvo sukurtos tik sausam skutimuisi, tačiau pastaruoju metu gamintojai vis dažniau siūlo barzdaskutes ir su šlapio skutimosi galimybe. Žinoma, universaliausias ir patogiausias modelis tas, kuriame yra ir sauso, ir šlapio skutimosi galimybė. Kai kuriose šiuolaikinėse barzdaskutėse yra įrengti specialūs rezervuarai su skutimosi gelio ar losjono dozatoriumi, kad oda būtų dar švelnesnė.
Barzdaskutės įkrovimas
Renkantis barzdaskutę būtinai atkreipkite dėmesį į jos įkrovimo galimybes. Kai kurios barzdaskutės gali veikti tik nuolatos pajungtos prie elektros šaltinio, o kitos turi pakraunamą bateriją. Taip pat svarbu, kaip baterija gali būti kraunama: su laidu ar su įkrovimo stotele. Pastarasis variantas labai pravartus kelionių metu, kuomet nėra galimybės prieiti prie elektros lizdo, tačiau kasdieniam skutimuisi geriau rinktis laidu įkraunamas barzdaskutes.
Naujesnių, tačiau tuo pačiu ir brangesnių modelių barzdaskutėse yra greito įkrovimo funkcija. Jei neturite laiko laukti, vos per 5-10 minučių bateriją pakrausite tiek, kad pilnai užteks vienam skutimuisi.
Barzdaskutės valymo galimybės
Kai kurios barzdaskutės gali būti valomos tik su šepetėliu (sauso skutimosi barzdaskutės), kitos - po tekančio vandens srove (šlapio skutimosi barzdaskutės), tačiau yra ir automatiškai išsivalančių barzdaskučių. Žinoma, pastarosios pačios patogiausios, tačiau ir kainuoja brangiau.