Prekių katalogas

Kaip išsirinkti ventiliatorių?

  • Kaip išsirinkti ventiliatorių?

    Vos tik prasideda vasaros karščiai, o namuose, regis, nebėra kuo kvėpuoti, iš karto susimąstome, kaip puiku būtų turėti ventiliatorių ir net karščiausiomis dienomis mėgautis gaivinančio vėjelio dvelksmu. O kam delsti? Vasaros kaitrai pasiruoškite jau dabar! Štai keli patarimai, kurie padės išsirinkti Jums tinkamiausią variantą.

    Ventiliatoriaus tipas

    Prieš renkantis ventiliatorių, pirmiausia rekomenduojame pagalvoti apie tai, kurioje vietoje dažniausiai ketinate jį laikyti. Jeigu Jums vėdinimo reikia tik dirbant, galite rinktis stalinį ventiliatorių. Jei ventiliatorius pastovios vietos neturės ir bus nešiojamas – rinkitės pastatomą ant žemės su kojelėmis arba su stovu. Ventiliatoriai su stovu turi galingesnį variklį ir įprastai didesnę sparnuotę, nei staliniai, todėl gaivaus oro srautą paskleidžia didesniame plote. Be to, jų aukštis – reguliuojamas, taigi galima tikslingiau nukreipti oro srautą.

    Šiais laikais galima įsigyti ir kur kas modernesnių, universalių ventiliatorių, veikiančių ir kaip šildytuvai. Toks prietaisas Jums bus naudingas ištisus metus, nes gali skleisti tiek šaltą, tiek karštą orą! O atrodo itin moderniai, nes neturi jokios sparnuotės ir užima visai nedaug vietos.

    Veikimo režimas

    Pirkdami ventiliatorių, būtinai atkreipkite dėmesį, ar jame yra galimybė keisti greičio režimus, pasirenkant norimą oro srauto stiprumą. Juk itin karštomis dienomis gali norėtis stipresnio gaivaus oro gūsio, o vėsesnėmis pakaks ir vos juntamo vėjelio. Antras svarbus dalykas – galimybė keisti ventiliatoriaus pasvyrimo kampą ir nukreipti jį daugiau į viršų arba į apačią. Ir trečias dalykas į kurį reikia atkreipti dėmesį – ar ventiliatoriuje yra automatinis sukiojimas į šonus, paskirstantis oro srautą po visą patalpą.

    Kai kuriuose modernesniuose ventiliatoriuose yra įrengtas laikmatis: Jums tereikia nustatyti pageidaujamą prietaiso veikimo laiką ir jis išsijungs savaime. Įprastai laikmatis leidžia užprogramuoti ventiliatoriaus veikimą nuo 1 iki 12 valandų.

    Ventiliatoriaus galingumas

    Renkantis ventiliatorių, būtina atsižvelgti į jo galingumą, juk nuo to priklauso, kokiame plote jis gali paskleisti oro srautą. Kuo didesnė patalpa, tuo galingesnis ventiliatorius turi būti. Oro srauto stiprumui įtakos turi sparnuotės skersmuo: modeliai su didesniu skersmeniu paskleidžia didesnį oro srautą.

    Oro srauto galingumas matuojamas kubiniais metrais per minutę ir parodo, kokį plotą ventiliatorius pagėjus atvėsinti per tam tikrą laiką (pavyzdžiui, 64m³/min). Apskaičiuoti, kokio galingumo ventiliatoriaus reikia būtent Jūsų patalpai – galima dviem būdais: patalpos plotą padauginkite iš dviejų arba paskaičiuokite galingumą atsižvelgiant į patalpoje esančių žmonių kiekį. Kad net ir karščiausiomis dienomis oras būtų pakankamai vėsus, patalpoje vienam žmogui reikėtų maždaug 50 W galingumo ventiliatoriaus.

    Triukšmo lygis

    Dar vienas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį, renkantis ventiliatorių – tai jo skleidžiamas triukšmas. Jeigu Jums svarbu, kad ventiliatorius nebūtų triukšmingas, rinkitės modelius, kurių skleidžiamas garsas neviršija 38 dB. Jeigu ventiliatorių ketinate laikyti nuolatos įjungtą ir šalia savęs, pavyzdžiui, miegamajame arba darbo kambaryje – triukšmo lygis turėtų siekti ne daugiau nei 25-30 dB. Triukšmą rekomenduojama palyginti išbandžius visus greičio lygius, nes dažnai gamintojai nurodo ne maksimalų, o minimalų skleidžiamą triukšmo lygį.

    Ventiliatorius - perku dabar!