Prekių katalogas

Kaip išsirinkti šiaurietiško ėjimo lazdas?

  • Kaip išsirinkti šiaurietiško ėjimo lazdas?

    Dar prieš kelerius metus paminėjus šiaurietišką ėjimą, daugeliui kildavo klausimas: "o kas čia tokio?" Šiandien ši sporto šaka itin populiari ir propaguojama tiek profesionalų, tiek mėgėjų, tiek vyrų, tiek ir moterų, o svarbiausia, ji puikiai tinka ir jauniems, ir senjorams. Geriausia tai, kad šiaurietiškas ėjimas ne tik nesudėtingas, bet ir labai naudingas: stiprina raumenis, mankština sąnarius, gerina širdies veiklą ir t.t. O kad šis sportas teiktų naudą ir malonumą, svarbu tinkamas inventorius.

    Šiaurietiško ėjimo lazdos lemia komfortą, todėl svarbu pasirinkti kokybiškas ir konkrečiai Jums tinkančias lazdas. Tikslinga atsižvelgti į kūno sudėjimą, ėjimo greitį, techniką, vietą, kurioje sportuosite ir kt.

    Šiaurietiško ėjimo lazdos gali būti teleskopinės arba vientisos. Skirtumas tas, kad teleskopinių lazdų ilgį galima reguliuoti. Tačiau jei lazdomis naudositės tik Jūs, tuomet tiks abu variantai, jei lazdomis naudosis keli asmenys, geriau rinktis teleskopines.

    Norintiems patogumo rekomenduojame lazdas, kurių plastikinė rankena padengta natūralia kamštine medžiaga. Tokios lazdos priglus prie rankos ir bus patogios sportuoti. Maksimaliam komfortui užtikrinti siūlome prioritetą teikti toms lazdoms, kurios turi pirštinės formos dirželius – jie ne tik užtikrina aukščiausio lygio patogumą, bet ir efektyvesnį atsispyrimą bei gerokai pagerina judesių tikslumą.

    Vienas svarbiausių aspektų – lazdų ilgis. Priimta, kad jį geriausia apskaičiuoti savo ūgį dauginant iš 0,7.

    Rekomenduojame rinktis lazdas, savo sudėtyje turinčias kuo daugiau anglies pluošto, suponuojančio lazdų minkštumą. Mažiau anglies pluošto turinčios lazdos bus kietesnės, todėl bus nepakankama amortizacija atsispyrimo metu, kas ilgainiui gali lemti net sąnarių skausmus. Taip pat lazdos, turinčios daugiau anglies pluošto, bus tvirtesnės, ilgaamžiškesnės, jų lūžimo rizika yra mažiausia. Orientacinis anglies pluošto kiekis procentais turėtų būti:

    • apie 20 proc., jei sportuojate mėgėjiškai – porą kartų per savaitę ar mažiau;
    • daugiau kaip 50 proc., jei sportuojate kasdien.

    Renkantis lazdas tikslinga atsižvelgti ir į vietą, kurioje daugiausia vaikščiosite. Jei tai smėlio, žvyro takeliai, tada geriau pasirinkti lazdas smailiais galais, o jei daugiausia žingsniuosite asfaltuotais takais, tada įsigykite specialius guminius „batukus“ (dažnai būna komplektacijoje), kuriuos užmausite ant smailojo lazdos smaigalio.

    Populiarus metodas, kaip pasirinkti tinkamas šiaurietiško ėjimo lazdas:

    • atsistokite tiesiai, kojos pečių plotyje;
    • į rankas paimkite lazdą taip, kaip ją laikysite ėjimo metu;
    • lazdą statykite tarp pėdų;
    • lazda tinkama, jei alkūnės sudaro ne mažesnį kaip 90 laipsnių kampą.
       

    Šiaurietiško ėjimo lazdos - perku dabar