Prekių katalogas

Kaip išsirinkti šakų smulkintuvą?

  • Kaip išsirinkti šakų smulkintuvą?

    Lapų paklotas sode, išsikeroję medžiai, nukritusios šakos ir šakelės primena, kad atėjo ruduo. Šiuo metų laiku darbų sode apstu, todėl kiekvienas ieško, kaip juos palengvinti ir paspartinti. Nukirstos medžių šakos, nukritę šakelės – nemažas galvos skausmas, jei namuose neturite krosnies. Kur jas dėti? Operatyviai susitvarkyti su šakomis padės šakų smulkintuvai – įrankiai, padėsiantys lengvai ir greitai utilizuoti net didelius šakų kiekius.

    Šakų smulkintuvu susmulkinsite ir plonesnes krūmų, ir storesnes medžių šakas. Kyla klausimas, o kur dėti atliekas? Susmulkintas šakas panaudokite kompostui ir ekologiškai tręškite augalus.

    Jei nusprendėte įsigyti šį puikų pagalbininką sode, tai tikriausi svarstysite, kokį smulkintuvą pirkti ir kaip teisingai pasirinkti? Pirmiausia, įvertinkite savo sodo plotą ir kiek turite medžių bei krūmų.

    Šakų smulkintuvai skiriasi maitinimo šaltiniu. Jei prioritetą teikiate tylesniam veikimui, pirkite elektrinį. Bet įvertinkite ir tai, kad jo našumas mažesnis, elektrinis įrankis tinka mažiems plotams ir neretai yra ribojamas šakų skersmuo, kuris yra palyginti nedidelis. Jei tvarkomas plotas didelis, medžių ir krūmų daug, tikslinga rinktis galingesnį įrankį, t. y. turintį vidaus degimo variklį.

    Galingumas – vienas esminių parametrų. Kuo didesnis tvarkomas plotas, kuo daugiau medžių ir krūmų, kuo storesnes šakas norite smulkinti, tuo galingesnio įrankio reikia. Pasirinkę mažesnį galingumą, susidursite su problemomis smulkinant didesnio skersmens šakas. Todėl pirkdami šakų smulkintuvą, būtinai atkreipkite dėmesį į rekomendacijas, kokios šakos gali būti smulkinamos, ir pirkite reikiamo galingumo įrankį.

    Šakų smulkintuvai skiriasi pjovimo sistema. Ji gali būti diskinė ir frezavimo. Diskinę pjovimo sistemą sudaro diskas ir plieniniai peiliai. Diskinė pjovimo sistema labiau rekomenduojama, jei smulkinsite stiebelius, nestoras šakas, žalias šakas. Verta pastebėti, kad sausos šakos greičiau atbukina peilius. Frezavimo sistema yra ženkliai galingesnė, palyginti su diskine. Ši sistema būdinga smulkintuvams, kurie šakas įtraukia automatiškai. Didžioji dalis smulkintuvų, turinčių frezavimo pjovimo sistemą, drauge turi ir atbulinę eigą bei kelis smulkinimo lygius. Frezavimo sistema labiau tinka, jei smulkinsite stambesnes šakas.

    Dalis šakų smulkintuvų turi savaiminio įtraukimo funkciją, suteikiančią galimybę labai didelius šakų kiekius susmulkinti greitai ir patogiai. Tikrai atrodys, kad smulkintuvas dirba už Jus!

    Surinkimo konteineris – svarbi šakų smulkintuvo dalis. Rekomenduojame rinktis smulkintuvą, turintį bent 40 litrų talpos konteinerį (gali būti maišas, krepšys), kad darbas būtų sklandesnis, nereikėtų daryti dažnų pertraukų konteineriui ištuštinti. Naudinga atsižvelgti ir į triukšmo lygį, juo labiau jei turite mažų vaikų ar tiesiog, kad netrukdytumėte kaimynams.

    Tiesa, jau įsigiję šakų smulkintuvą nepamirškite jo periodiškai išvalyti, jei norite, kad įrankis Jums tarnautų ilgai ir būtų funkcionalus. Smulkinamos šakelės kartais įrankyje užkliūva, todėl įrankį būtina valyti, kad nesutrikdytumėte jo darbo ir nekiltų gedimo rizika.

    Populiariausi šakų smulkintuvai