Kaip išsirinkti džiovyklę?
-
Drabužiai išskalbti. Beliko juos tvarkingai sukabinti ir laukti, kol išdžius. Gerai, jei turite balkoną ar privatų kiemą ir vasaros metu rūbus galite džiovinti gryname ore. O jei visa tai reikia daryti namuose? Garuojanti drėgmė ir skalbimo miltelių kvapas gali labai erzinti. O ir laukti tenka gerokai ilgiau, nei kelias valandas. Rūbų džiovyklė – išeitis iš šios padėties.
Kaip ir renkantis bet kokį kitą buitinį prietaisą, prieš perkant rūbų džiovintuvą, reikėtų iš anksto panagrinėti svarbiausias jo charakteristikas ir papildomas funkcijas.
Pirmiausia, žinoma, reikėtų nuspręsti, kokios talpos džiovyklės jums reikės. Būtų nelogiška pirkti didelės talpos džiovyklę, jeigu jūsų turima skalbimo mašina vienu kartu išskalbia kur mažesnį arba didesnį kiekį. Dažniausiai džiovyklės skirtos 5 kg ir daugiau skalbinių ir turi ne mažesnį nei 100 litrų tūrio būgną, tačiau būna ir kompaktiškesnių variantų, galinčių išdžiovinti iki 3 kilogramų.
Sekantis labai svarbus dalykas – energijos sąnaudos. „A“ klasės džiovyklės yra pačios taupiausios ir sunaudoja mažiausiai elektros energijos. Atkreipkite dėmesį į džiovyklės aprašymą: vidutinės energijos sąnaudos įprastai turėtų siekti nuo 1,5 iki 2,3 kWh, tačiau būna modelių, sueikvojančių ir iki 4 kWh.
Vidutinis džiovyklės galingumas siekia 1500 – 2300 vatų, bet būna ir kur kas galingesnių modelių iki 4000 vatų. Jei jau rinksitės tokį modelį, prieš tai pasitarkite su elektriku, kad nebūtų per didelės apkrovos.
Rūbų džiovyklės būgnas privalo būti pagamintas iš kokybiškų medžiagų: nerūdijančio plieno arba karborano. Abi šios medžiagos atlaiko dideles apkrovas ir yra atsparios vandeniui, todėl didelio skirtumo tarp jų nėra. Pačioje džiovyklėje turi būti įmontuotas filtras, apsaugantis nuo dulkių, pūkų, žmonių ir gyvūnų plaukų. Įsitikinkite, kad jis lengvai pasiekiamas, juk išvalyti filtrą rekomenduojama po kiekvieno džiovinimo.
Kaip ir skalbimo mašinose, taip ir džiovyklėse gali būti mechaninis arba elektroninis valdymas. Elektronika, žinoma, kainuoja šiek tiek brangiau. Patį džiovinimo procesą galima valdyti dviem būdais: nustatant konkretų laiką arba atsižvelgiant į skalbinių sausumą. Šiai funkcijai yra skirtas sausumo indikatorius.
Labai patogios ir papildomos funkcijos, apsaugančios drabužius nuo glamžymosi. Džiovinimo pabaigoje būgnas sukiojasi skirtingomis kryptimis, o drabužiai prapučiami vėsiu oru. Tokiu būdu sumažėja raukšlelių kiekis.
Vieną kartą išbandę rūbų džiovyklę, greičiausiai nebenorėsite prisiminti laikų, kuomet išskalbtus drabužius reikėdavo džiaustyti ir laukti, kol jie išdžius.