Kaip išsirinkti masažo stalą?
-
Norint atlikti gerą masažą, būtini ne tik įgūdžiai, sugebėjimas tinkamai pasiekti reikalingus kūno taškus, bet ir geras masažo stalas. Pateikiame svarbiausius kriterijus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, rinkdamiesi savo masažo stalą.
Stalo dydis
Stalas turi būti pakankamai platus, kad užtikrintų kliento komfortą, tačiau tuo pat metu ir pakankamai siauras, kad nevaržytų Jūsų judesių ir leistų lengvai pasiekti norimas masažuojamo žmogaus kūno dalis.
Populiariausias ir praktiškiausias sprendimas yra 70 cm. pločio masažo stalas, tačiau galimi ir kitokie variantai. Jei esate aukštesnio ūgio, galite rinktis 76 cm. pločio stalą, taip suteikdami papildomą komfortą klientui ir neapsunkindami savo darbo sąlygų. Žemesnio ūgio masažuotojai gali įsigyti ir mažesnio pločio arba su susiaurinta centrine dalimi masažo stalus.
Stalo ilgis aktualesnis kliento atžvilgiu, tad jo patogumui užtikrinti patartina rinktis ne trumpesnį, nei 185 cm. stalą. Jei stalas turi galvūgalio dalį, papildomai pridės dar bent 20cm., tad neteks sukti galvos dėl ore tabaluojančių kliento kojų.
Aukštis
Masažo metu patogiai jaustis turi ne tik klientas, bet ir masažą atliekantis žmogus, tad būtina tinkamai sureguliuoti masažo stalo aukštį. 60 – 83 cm. aukščio diapazonas turėtų patenkinti jūsų poreikius ir leisti atlikti masažą įvairiausiais būdais.
Šiuolaikinių masažo stalų aukštis gali būti koreguojamas 2 būdais:
Tvist rankenos – tai medinių masažo stalų reguliavimo rūšis. Sukant rankenėlę, pasiekti norimą stalo aukštį trunka šiek tiek daugiau laiko, tačiau savo patogumui galite tobulai pritaikyti stalo aukštį.
Teleskopinis reguliavimas – būdingas aliuminio masažo stalams. Tai trunka vos kelias sekundes, įspaudus mygtuką ir įstačius jį į atitinkamą griovelį.
Medinis ar aliuminis?
Aliuminio masažo stalai, lyginant su mediniais, yra naujiena, tad dėl informacijos stokos, daugelis baiminasi didelio jų svorio. Vis dėlto, aliuminio stalai yra ypač lengvi ir gerai pritaikyti mobiliam naudojimui. Medinius stalus dažniau renkamasi statyti masažo salonuose ar namuose.
Jei nusprendėte pirkti aliuminio stalą, nesileiskite suviliojami labai žemos kainos. Įsitikinkite, jog tarp aliuminio kojų ir rėmo esanti jungtis pagaminta ne iš plastiko. Ši detalė yra labai svarbi, užtikrinant stalo stabilumą bei ilgaamžiškumą, tad rinkitės tikrai kokybišką prekę.
Svoris
Galima maksimali masažo stalų apkrova dažniausiai siekia apie 200 kg. Tačiau maža tikimybė, jog Jums prireiks tokį kiekį kilogramų galinčio išlaikyti stalo, nes dažniausiai klientų svoris svyruoja tarp 45 ir 100 kg. Tiesa, masažo stalo apkrovos dydis nurodo galimą maksimalių, o ne įprastą svorio dydį. Tad jei kasdien stalas bus slegiamas 200 kg. svorio, natūralu, jog priemonė ilgai netarnaus, taip pat svoris turi būti paskirstytas tolygiai.
Paminkštinimo putų storis
Šis kriterijus svarbus dėl dviejų priežasčių: kliento patogumo ir stalo išvaizdos bei ilgaamžiškumo. Tam įtakos turi putų tankis. Kuo jis didesnis, tuo ilgiau stalas išlaikys pradinę išvaizdą, neišsigulės, neatsiras nepageidaujami ir diskomfortą klientui galintys sukelti įdubimai. Tad standartinis porolono storis yra apie 5 cm. Galite rasti ir storesnių, pvz. 8 cm. storio, tačiau tokiu atveju gerai įsitikinkite, jog renkatės stalą su didelio tankio putų paminkštinimu.
Stalo lentos apmušalas
Masažo stalų apmušalai dažniausiai gaminami iš dirbtinės odos – poliuretano (vinilo) arba polivinilchlorido medžiagos. Poliuretano oda gali priminti dirbtinę sofų apmušalų odą. Ji tvirta, patvari, atspari vandeniui ir riebalams, tad nuvaloma lengvai ir greitai. Tuo tarpu polivinilchlorido oda kur kas minkštesnė, mielesnė akiai , nors taip pat tvirta. Vis dėlto, ji nėra atspari vandeniui ir aliejui, kurį naudosite masažo metu, tad valyti stalą gali būti kur kas sunku.