Prekių katalogas

Kaip išsirinkti laidynę?

  • Kaip išsirinkti laidynę?

    Laidynė – tiesiog privalomas prietaisas kiekvienuose namuose. Deja, dauguma laidynių iš pirmo žvilgsnio atrodo beveik vienodai, o pirkėjas nežino, į kokius kriterijus reikėtų atsižvelgti, kad prekė būtų kokybiška ir tarnautų ilgą laiką.

    Taigi, Jūs nusprendėte įsigyti laidynę. Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, tai jos padas. Būtent nuo pado priklauso, kaip laidynė slys medžiagos paviršiumi bei kaip greitai ji įkais ir atvės.

    Kokie būna laidynių padai?

    • Keramikinis ir metalo keramikos padas. Pagrindinis keramikinio pado privalumas – itin lengvas slydimas audinio paviršiumi, apsaugantis medžiagą nuo blizgesio. Keramika ilgai išlaiko šilumą, todėl toks lygintuvas suvartos mažiau elektros energijos. Be to, ji pakankamai atspari įbrėžimams ir lengvai valoma paprasta audinio skiautele ar muilinu vandeniu. Tik teks būti atsargiems, kad tokia laidynė nenukristų ant žemės. Jei keramikiniame pade atsiras nedidelis įtrūkimas – padas suskilinės.
    • Nerūdijančio plieno padas. Laidynėse dažniausiai naudojamas būtent šis variantas, leidžiantis įsigyti prekę optimaliu kokybės ir kainos santykiu. Slydimas medžiagos paviršiumi yra šiek tiek prastesnis, nei keramikinio pado, tačiau pats nerūdijantis plienas yra pakankamai tvirta ir įbrėžimams atspari medžiaga, todėl tarnauja ilgą laiką. Toks padas dažniau išsipurvina, bet su šiltu muilinu vandeniu nuvalyti jį visai nesudėtinga. Įkaista ir atvėsta greičiau nei keramika, tačiau ne taip greitai, kaip aliuminis padas. Vienas iš pagrindinių nerūdijančio plieno trūkumų – pakankamai didelis svoris.
    • Aliuminis padas. Iš šios medžiagos pagamintas laidynės padas kainuoja pigiausiai. Nors aliuminis padas pakankamai gerai slysta medžiagos paviršiumi, bei labai greitai įkaista ir atvėsta, vis dėlto jis lengvai braižosi ir deformuojasi, todėl nėra ilgaamžis.
    • Tefloninis padas. Kaip ir keramika, labai lengvai slysta medžiagos paviršiumi, tačiau labai lengvai pažeidžiamas, todėl lyginant drabužius teks būti itin atsargiems, kad neužkabintumėte metalinių aprangos detalių.

    Prekyboje taip pat galima rasti laidynių su dvigubu padu. Papildomas padas užsideda specialiai švelniems audiniams lyginti, o jį nuėmus lieka įprastas padas.

    Kokio galingumo laidynę pasirinkti?

    Antras dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – tai laidynės galingumas. Nuo, to koks galingumas, priklauso tai, kaip greitai laidynė įkais ir kaip lengvai ji susidoros su skirtingomis medžiagomis. Žinoma, kuo didesnis galingumas, tuo geriau. Specialistai teigia, kad laidynės galingumas turėtų siekti 1500-1600 W. Galingesni prietaisai nuo 2000 W ne tik greičiau įkais, bet ir visai nesunkiai išlygins netgi stipriai susiglamžiusius lininius ar medvilninius audinius.

    Atkreipkite dėmesį į garų sistemą

    Garų sistema vaidina labai svarbų vaidmenį šiuolaikinėje laidynėje. Vanduo gali būti purškiamas pro laidynės priekyje įrengtą purkštuką arba garų pavidalu išleidžiamas pro angas laidytuvo pade. Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį, kad purškiamo vandens srovė nebūtų per stipri ir pakankamai plačiai pasiskirstytų, antraip ant audinio nusės ganėtinai dideli lašai. Kalbant apie garų sistemą, reikia atsižvelgti į parametrus, kurie nurodomi skaičiuojant gramus per minutę. Įprastai lyginimui pakanka 25 g/min.

    Kuomet laidynė nepakankamai įkaitinta, vanduo nespėjamas paversti į garus ir pro pado angas išleidžiami ne garai, o vandens lašeliai. Kad to būtų išvengta, lygintuve turėtų būti įrengta lašėjimo sustabdymo sistema, ypatingai praverčianti lyginant tokius audinius kaip šilkas, ant kurių lengvai lieka žymės.

    Specialistai rekomenduoja rinktis padą, kuriame garų skylutės išdėstytos per visą plotį, o ne tik šonuose. Tokiu būdu garai bus paskirstyti tolygiai ir drabužiai kokybiškiau išsilygins.

    Laidynė (lygintuvas) - perku dabar!