Prekių katalogas

Kaip išsirinkti indaplovę?

  • Kaip išsirinkti indaplovę?

    Prieš rinkdamiesi indaplovę, pirmiausia užduokite sau du paprastus klausimus. Pirmasis: kurioje konkrečiai vietoje ketinate ją pastatyti? Antrasis: kokį kiekį indų kiekvieną dieną ketinate plauti? Atsakymus jau žinote? Tuomet galime keliauti toliau.

    Vargu ar atsiras daug žmonių, mėgstančių plauti indus. Juk po sočių pietų ar skanios vakarienės taip malonu tiesiog pailsėti ir negalvoti apie kalnus purvinų puodų bei lėkščių. Apie tai svajojate ir Jūs? Tuomet metas pirkti indų plovimo mašiną, kuri atliks šį ne itin malonų darbą už Jus!

    Indaplovės dydis ir talpa

    Parduotuvėse Jūs rasite keletą indaplovių tipų: klasikines, siauras ir kompaktiškas. Klasikinės – pačios populiariausios ir labiausiai tinkančios šeimoms. Klasikinio tipo indaplovės aukštis siekia maždaug 85cm, o plotis ir gylis – apie 60 cm. Tokioje indaplovėje galima išplauti maždaug 12-15 standartinių indų komplektų.

    Siauro tipo indaplovės nuo klasikinės skiriasi pločiu: jis įprastai būna iki 45cm, tačiau tiek aukštis, tiek gylis praktiškai nesiskiria. Siauras indaploves dažniausiai renkasi žmonės, turintys mažas virtuves, kuriose buitinei technikai nėra labai daug vietos. Tačiau nepaisant to, kad ši indaplovė atrodo gana kompaktiška, joje vienu kartu galima išplauti maždaug 10 standartinių indų komplektų.

    Kompaktiškos indaplovės – pačios mažiausios. Jų aukštis siekia iki 45 cm, o plotis ir gylis – iki 55 cm. Tokią indaplovę galima pastatyti netgi ant stalo, taigi ji taip pat puikiai tiks nedidelėje virtuvėje. Deja, jos talpa nėra itin didelė: vienu metu galima išplauti iki 5 standartinių indų komplektų, todėl toks variantas idealus vienam ar dviems žmonėms.

    Indaplovės klasė

    Plovimo klasė atspindi indaplovės efektyvumą. Visos indaplovės skirstomos nuo A – pačios aukščiausios ir daugausiai funkcijų atliekančios, iki E – ekonominės klasės. Žinoma, bene pats svarbiausias dalykas indų plovimo mašinoje – tai vandens išpurškimo galimybės. Kuo daugiau purkštukų – tuo geriau paskirstomas vanduo ir išplaunami indai.

    Tačiau vien tik švariai išplauti indus nepakanka. Labai svarbi indaplovėje ir džiovinimo funkcija. Džiovinimas indaplovėse taip pat klasifikuojamas: A – maksimalus efektyvumas, G – minimalus.

    Indaplovės ekonomiškumas

    Veikdama indaplovė eikvos du resursus: vandenį ir elektrą, todėl prieš perkant indaplovę atkreipkite dėmesį į jos ekonomiškumą. Turėkite omenyje, kad sunaudojant daugiau vandens, bus sunaudojama ir daugiau ploviklio. Veikdama standartiniu režimu, indaplovė turėtų sunaudoti iki 18 litrų vieno plovimo metu.

    Pagal elektros energijos suvartojimą, indaplovės skirstomos į 7 klases: nuo A iki G. Šiais laikais parduotuvėse žemiausių klasių indaplovių greičiausiai nerasite. Įprastai viena klase žemesnė indaplovė sueikvoja maždaug 12% daugiau elektros energijos, taigi, A klasės indaplovė bus 24% ekonomiškesnė, nei C klasės.

    Triukšmo lygis

    Kadangi indaplove žmonės dažniausiai naudojasi vakarais, kuomet per dieną prisikaupia pakankamai daug indų, neabejotinai svarbus faktorius – tai indaplovės skleidžiamas triukšmas. Pakankamai tyliai veikianti indaplovė turėtų skleisti ne didesnį nei 50 dB garsą.

    Plovimo programos

    Indaplovėse gali būti skirtingas kiekis plovimo programų – nuo 4 iki 12, tačiau dažniausiai vartotojai naudojasi ne daugiau nei keturiomis iš jų. Taigi prieš pirkdami pagalvokite, ar Jums tikrai reikia papildomų plovimo programų, kuriomis galbūt nesinaudosite, tačiau dėl jų indaplovės kaina ženkliai išaugs.

    Indaplovės konstrukcija

    Prieš pirkdami indaplovę, būtinai atkreipkite dėmesį į jos konstrukciją, nes būtent nuo jos priklauso pačios indaplovės patogumas. Atkreipkite dėmesį į tai, ar indaplovėje yra specialus krepšelis aštriems įrankiams – peiliams bei šakutėms. Puiku, jei laikiklių aukštį galima reguliuoti. Tokiu atveju į indaplovę galima sutalpinti daugiau nešvarių indų. Kai kurie gamintojai siūlo papildomus išimamus laikiklius.

    Indaplovė - perku dabar!