Kaip išsirinkti elipsinį treniruoklį?
-
Kiekviename sporto klube rastume bent vieną elipsinį treniruoklį, taip pat jie labai populiarus pasirinkimas ir sportuoti namuose. Tai puikus pasirinkimas, jei norite sėkmingai mažinti svorį, gerinti bendrą savijautą, širdies veiklą, stiprinti raumenis. Tad kaip teisingai pasirinkti elipsinį treniruoklį?
Elipsinių treniruoklių pasiūla rinkoje didelė, tad nusprendę tokį įsigyti turėsite labai platų pasirinkimą. Šio tipo treniruokliai skiriasi:
- gamintoju;
- kaina;
- dizainu;
- pasipriešinimo lygių skaičiumi;
- gaminio savybėmis, pavyzdžiui, svoriu, matmenimis;
- didžiausiu naudotojo svoriu;
- papildomomis funkcijomis, pavyzdžiui, kompiuterio rodmenys, širdies ritmo jutikliai rankenose ir kt.
Treniruoklių kainos labai skirtingos, todėl tikrai rasite tai, kas labiausiai atitiks Jūsų galimybes. Paprastą elipsinį treniruoklį, turintį minimaliai funkcijų, įsigysite maždaug už 150 eurų, o jei norite itin gero, turinčio daug papildomų funkcijų, gali tekti sumokėti ir gerokai per 1 000 eurų.
Pasipriešinimo lygių skaičius yra svarus kriterijus, renkantis elipsinį treniruoklį. Jei jį perkate naudoti namuose, tuomet svarbu, ar treniruoklį naudosite mėgėjiškai, ar intensyviam darbui, profesionaliam sportavimui. Pirmuoju atveju visiškai užteks, pavyzdžiui, 5 pasipriešinimo lygių. Jei nusprendėte sportuoti intensyviai, investuokite į daugiau kaip 10 pasipriešinimo lygių turintį treniruoklį. Tiesa, jei esate pradedantysis naudotojas ir planuojate sistemingai didinant krūvį pereiti prie intensyvaus darbo, puikiu pasirinkimu bus treniruoklis, turintis jau nustatytas programas, kurios suskirstytos į tris kategorijas: pradedantiesiems, pažengusiems ir sportininkams. Toks treniruoklis bus geras pasirinkimas ir tada, jei juo naudosis keli asmenys (pavyzdžiui, šeimos nariai), kurių fizinis pasirengimas yra skirtingas.
Rekomenduojame elipsinius treniruoklius su BeltDrive sistema, jei norite treniruoklio, kuris veiktų ypač tyliai.
Tikslinga įvertinti treniruoklio matmenis, jeigu planuojate juo naudotis ne vienoje vietoje. Tokiu atveju rinkitės kompaktišką, mažesnį, lengvesnį treniruoklį, turintį ratukus patogiam transportavimui. Treniruoklio gabaritai reikšmingi, jei namuose neturite daug laisvos erdvės. Pamatuokite, kiek vietos galite skirti treniruokliui, įvertinkite, kad būtų patogu treniruokliu naudotis, kad baldai ar kiti daiktai patalpoje nevaržytų judesių amplitudės.
Prieš pirkdami treniruoklį nuspręskite, ar juo naudositės tik Jūs, ar ir kiti šeimos nariai, draugai. Numatykite, koks didžiausias galimas naudotojo svoris ir pirkite treniruoklį į tai atsižvelgdami.
Šiuolaikiniai elipsiniai treniruokliai turi daug papildomų funkcijų, suteikiančių galimybę sportuoti patogiai ir sistemingai, pavyzdžiui: galimybė nusistatyti treniruotę konkrečiai pagal Jūsų poreikius, stebėti savo organizmo reakciją į fizinę veiklą, pasirinkti iš nemažo skaičiaus apkrovų ir kt. Jei turite problemų dėl širdies, tikslinga įsigyti treniruoklį, turintį širdies ritmo matuoklį – taip galėsite stebėti širdies darbo priklausomybę nuo fizinės veiklos. Labai svarbus pulso matuoklis. Ir ne tik tiems, kurie turi problemų dėl širdies, bet visiems, nes pulso matuoklis leidžia stebėti pulsą ir išvengti per didelio krūvio.
Jei norite treniruoti ir apatinę, ir viršutinę kūno dalis, tuomet rinkitės elipsinį treniruoklį, turintį judančias atramas rankoms. Priešingu atveju mankštinsite tik apatinę kūno dalį.
Pasipriešinimo reguliavimas: rankinis ar automatinis? Reguliuoti automatiniu būdu ženkliai patogiau, bet treniruokliai, kuriuose pasipriešinimas reguliuojamas rankiniu būdu, pigesni. Tad ar prioritetą teiksite žemesnei kainai, ar patogumui – spręsti Jums.