Kaip išsirinkti el. šlifuoklį?
-
Šiandien galime tik stebėtis, kiek įrankių skirta įvairiems statybos, remonto darbams. Visi jie palengvina ir paspartina darbą, leidžia pasiekti maksimalų rezultatą. Šlifuoklis bus nepakeičiamas ten, kur reikia dailiai nušlifuoti paviršių: sienas, lubas, grindis ir kt.
Šlifuokliai gali būti elektriniai arba akumuliatoriniai. Kurį pasirinkti, spręsti Jums, tačiau įvertinkite, kiek ir kur šlifuokliu naudositės. Jei įrenginį naudosite tik namuose arba ten, kur yra elektros lizdas, tuomet puikiai tiks ir elektrinis šlifuoklis. Bet jei juo naudositės ten, kur elektros nėra, tuomet vienareikšmiškai tinkamiausias pasirinkimas – akumuliatorinis šlifuoklis. Jei pirksite pastarąjį, būtinai atkreipkite dėmesį į akumuliatoriaus veikimo laiką, į baterijos krovimo laiką ir turėkite atsarginį akumuliatorių. Tiesa, ne visų šlifuoklių komplektacijoje yra atsarginė baterija.
Kokybę vertinantys turėtų pasirinkti patikimų gamintojų produkciją. Tikrai nesuklysite pasirinkę „Einhell“, „Dewalt“, „Makita“, „Metabo“ šlifuoklius.
Šlifuokliai skiriasi savo galia. Su galingesniu įrankiu dirbsite sparčiau.Rekomenduojame rinktis šlifuoklius, turinčius guminę rankeną, apsaugančią nuo vibracijos – taip šlifavimo procesas bus malonesnis, ranka mažiau nuvargs.
Pasirinkite šlifuoklius, turinčius talpą dulkėms, pjuvenoms – taip nuo nešvarumų apsisaugosite pats ir apsaugosite aplinką, kurioje dirbate.Rinkdamiesi šį įrankį turėtumėte žinoti, kokie gali būti šlifuokliai:
- daugiafunkciai;
- ekscentriniai;
- juostiniai;
- kampiniai;
- poliruokliai;
- vibraciniai;Kas yra daugiafunkcis šlifuoklis, pasako jau pats pavadinimas – šis įrenginys atliks kelias funkcijas, pavyzdžiui, tokiu įrenginiu galima šlifuoti, pjauti, poliruoti, graviruoti ir kt.
Ekscentriniai šlifuokliai skirti nedideliems plotams šlifuoti, kur reikalingas švelnesnis šlifavimas ir nereikia greito tempo. Bet tokio tipo šlifuoklis gali pašalinti ir medienos sluoksnį, tik jis dirbs lėčiau negu, pavyzdžiui, juostinis.
Vieni populiariausių – juostiniai šlifuokliai. Šiam įrenginiui naudojama šlifavimo juosta, kuri sukasi ir taip vyksta šlifavimo procesas. Juostiniai šlifuokliai, priklausomai nuo jų dydžio ir galios, puikiai tinka tiek mažų, tiek didelių ir net labai didelių plotų šlifavimui. Juostiniu šlifuokliu gali būti nuimtas gana didelis medienos sluoksnis. Jei esate profesionalas, tai šis šlifuoklio ypatumas bus privalumas, bet jei esate nepatyręs naudotojas, tai bus didelis trūkumas, nes, tikėtina, nepavyks tolygiai nušlifuoti paviršiaus. Juostinis šlifuoklis bus geras pasirinkimas ir tada, kai reikia didelio šiurkštumo, ir tada, kai reikia švelnesnio šlifavimo, – tiesiog reikės pasirinkti tinkamą šlifavimo juostą. Juostiniai šlifuokliai ypač vertinami, jei reikia pašalinti seną dažų sluoksnį ar laką, pavyzdžiui, nuo lakuotų medinių grindų. Bet svarbu ir tai, kad šlifavimo procesui užbaigti juostinis šlifuoklis nebus tinkamas – geriau tam pasirinkti vibracinį šlifuoklį.
Kampinį šlifuoklį labai dažnai galite išgirsti vadinant bulgarke. Tiesa ta, kad šis įrankis dažniau naudojamas ne šlifuoti, bet pjauti. Priklausomai nuo diskelio kampiniu šlifuokliu galima pjauti medį, metalą ir kt.
Poliruokliai, kaip sako pats įrankio pavadinimas, skirti poliruoti. Jie ypač populiarūs automobilių poliravimui.
Vibraciniai šlifuokliai – dar vienas labai populiarus pasirinkimas. Tai lengvas ir nesunkiai kontroliuojamas šlifuoklis, kuris puikiai veiks tiek profesionalo, tiek ir nelabai patyrusio vartotojo rankose. Puiku tai, kad šlifuojamo paviršiaus šiuo įrankiu pažeisti beveik neįmanoma. Bet drauge reikia atsižvelgti ir į jo trūkumą – juo dirbsite palyginti lėtai. Vibracinis šlifuoklis puikiai tiks kampams šlifuoti, sunkiau prieinamoms vietoms, taip pat juo sulyginamas glaistas.