Prekių katalogas

Kaip veikia drėgmės surinkėjas ir kaip jį išsirinkti?

  • Kaip veikia drėgmės surinkėjas ir kaip jį išsirinkti?

    Jūsų namuose drėgmės kiekis neatitinka normų? Išspręsti problemą visai nesudėtinga: tereikia įsigyti drėgmės surinkėją, kuris nuolatos palaikys reikiamą drėgmės kiekį patalpoje.

    Tie, kurių namuose nuolatos juntamas drėgmės perteklius, tikrai žino, koks tai vargas, juk drėgmė įsigeria į baldus bei sienų paviršių ir tokiu būdu daro nepataisomą žalą. Be to, per didelis drėgmės kiekis žalingas ir sveikatai, ypatingai tuo atveju, jei tokioje aplinkoje tenka gyventi nuolatos. Pavyzdžiui, 16-22°C temperatūroje normalus drėgmės kiekis turi siekti 40-60%. Jei temperatūra aukštesnė nei 22°C arba žemesnė nei 16°C, drėgmė turėtų neviršyti 40%.

    Oro sausintuvai arba drėgmės surinkėjai dažniausiai statomi šiose padidintos drėgmės patalpose:

    • Rūsyje
    • Pusrūsyje
    • Džiovykloje
    • Virtuvėje
    • Miegamajame
    • Vonios kambaryje
    • SPA arba baseino patalpoje
    • Sandėlyje
    • Dirbtuvėje

     

    Drėgmės surinkėjo (oro sausintuvo) veikimo principas panašus į kondicionieriaus: ventiliatorius įtraukia orą, kuris labai greitai atvėsinamas ir tokiu būdu ore esanti drėgmė kondensuojasi į skystą pavidalą, o susidarę vandens lašeliai surenkami į specialų rezervuarą. Išsausintas oras išpučiamas į patalpą.

    Oro sausintuvas yra pagrindinė gynybos priemonė nuo namuose esančios pernelyg didelės drėgmės. Vidaus patalpoje esant dideliam drėgmės lygiui pirmiausia atsiranda nemalonus pelėsio ir drėgmės kvapas, tačiau nesiimant jokių veiksmų dėl drėgmės sumažinimo, namuose atsiras rimtos pelėsio problemos. Be abejo geriausia imtis veiksmų pasireiškus pirmiesiems pelėsio požymiams, bet nesvarbu ar visai neseniai pastebėjote šią problemą, ar jau kuris laikas žinojote apie ją, drėgmės surinkėjas padės jums kovoje su pelėsiu.

    Šiuolaikiniai drėgmės surinktuvai paprastai klasifikuojami į buitinius ir pramoninius. Norėdami išsiaiškinti koks drėgmės surinkėjas jums bus naudingiausias, reikia atsižvelgti į šias savybes:

    Drėgmės lygis - drėgmės lygis kuriam esant veiks jūsų oro sausintuvas tiesiogiai įtakoja prietaiso efektyvumą. Jeigu jūsų patalpų drėgmės lygis yra didelis, tai oro sausintuvas veiks galingiau ir ilgiau. Taigi jeigu jūs norite išsausinti didelį rūsį kuris yra drėgno klimato zonoje, jums prireiks galingesnio, komercinio (o gal netgi pramoninio) drėgmės surinktuvo skirto rūsiui, kuris efektyviai kovos su didele drėgme. Didelio našumo oro sausintuvai yra tinkamai parengti, kad galėtų susitvarkyti su dideliu drėgmės kiekiu. Tam tikri oro sausintuvai būna specialiai sukurti naudoti specifinėse vidaus patalpų vietose, tokiose kaip rūsys, pusrūsis ar džiovykla, vidaus baseinas arba spa zona ir t.t., taigi jūs galite pasirinkti prietaisą pagal savo specifinius poreikius. Be to, pramoniniai sandėlių sausintuvai yra sukurti ir pagaminti taip, kad sausintų dideles komercinės paskirties patalpas veiksmingai ir efektyviai.

    Temperatūra – jums teiks atsižvelgti į temperatūrą patalpoje, kurioje naudosite drėgmės surinkėją. Daugelis oro sausintuvų paprasčiausiai nėra parengti veikti esant žemai temperatūrai ir dažnai apšalą, dėl ko prietaisas veiks ne taip efektyviai arba visiškai išsijungs. Kaip bebūtų yra daug oro sausintuvų, kurie gali veikti prie žemos temperatūros. Įprastai žiemos metų absoliutus santykinis drėgmės lygis būna mažesnis, taigi drėgmės surinktuvo taip dažnai neprireikia. Tačiau, jeigu gyvenate netoli didelio vandens šaltinio, tokio kaip ežeras ar jūra, arba patalpose palaikote žemą temperatūrą prie kurios kondensuojasi vanduo, jums gali prireikti prie labai žemos temperatūros galinčio veikti oro sausintuvo.

     

    Dydis – be abejo oro sausintuvo dydis yra labai svarbu siekiant pasirinkti tinkamą prietaisą savo reikmėms. Oro sausintuvai yra projektuojami taip, kad galėtų pašalinti per dieną iš oro tam tikrą vandens kiekį. Deja, kartais būna labai sunku nustatyti, kiek vandens per dieną būtina surinkti, taigi daugelis pirkėjų drėgmės surinkėją renkasi pagal patalpos, kurią planuoja sausinti, dydį. Laimei, ši taisyklė yra pakankamai tiksli, kadangi patalpos dydis dažniausiai atitinkamai sutampa su vandens kiekiu kurį reikia pašalinti iš oro.

    Taip pat reikia atsižvelgti į tai ar patalpų dydis yra arti sausintuvo maksimaliai rekomenduojamų patalpų dydžio. Jeigu taip, tai jums reikėtų apsvarstyti galimybę įsigyti našesnį drėgmės surinktuvo modelį norint užtikrinti efektyvų oro sausinimą. Į šį pasiūlymą dauguma žmonių užduoda klausimą: „Kodėl man gali prireikti galingesnio oro sausintuvo?“. Atsakymas yra labai paprastas: kuo arčiau maksimalių galimybių yra jūsų pasirinktas drėgmės surinktuvas, tuo sunkiau jam teks dirbti siekiant išlaikyti orą be perteklinės drėgmės, o tai bėgant laikui sumažins prietaiso efektyvumą ir ilgaamžiškumą. Taip pat įsigijus per silpną drėgės surinkėją, siekiant sumažinti drėgmės lygį sunaudosite daugiau elektros energijos, kadangi mažesnis prietaisas veiks žymiai ilgiau.

    Perkant drėgmės surinkėją butui ar kitai patalpai, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į modelį, nes būtent nuo to priklauso, kiek drėgmės įrenginys galės pašalinti. Savaime suprantama, butui ir sandėliui ar baseinui skirti drėgmės surinkėjai gerokai skirsis. Vidutinio dydžio butui, rūsiui ar kitai patalpai pakaks garų surinkėjo, galinčio surinkti nuo 10 litrų skysčio per parą. Jei drėgmės surinkėją renkatės didesnėms arba itin daug drėgmės turinčioms patalpoms, tuomet vertėtų atkreipti dėmesį į kur kas galingesnius įrenginius, galinčius surinkti iki 300 litrų per parą.

    Surinktą drėmę (sukondensuotą vandenį) skirtingi oro sausintuvai pašalina skirtingais būdais. Vieni drėgmės surinkėjai turi vidinius rezervuarus vandeniui, kuriuos reguliariai reikia ištuštinti (laiko tarpas gali svyruoti nuo kelių valandų iki vieno karto per mėnesį, priklausomai nuo oro sąlygų). Oro sausintuvai įprastai išsijungia kai jų rezervuaras prisipildo, ir būna išsijungę tol kol vanduo bus išpiltas. Kiti turi galimybę prijungti pastovų vandens drenažo vamzdį, dėl ko vanduo nuolatos nutekės laukan. Vanduo gali būti nukreipiamas į kanalizaciją arba laukan, svarbu kad būtų pastovus vamzdžio nuolydis.

    Renkantis drėgmės surinkėją, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitus kriterijus, pavyzdžiui, skleidžiamą triukšmo lygį ar energijos sąnaudas.

    Rekomenduojamas drėgmės surinkėjo triukšmo lygis:

    • Buitinio prietaiso: nuo 25 iki 50 dB
    • Pramoninio prietaiso: nuo 45 iki 75 dB

     

    Rekomenduojamos drėgmės surinkėjo energijos sąnaudos:

    • Buitinio prietaiso: nuo 750 iki 1500 W
    • Pramoninio prietaiso: nuo 1500 W