Prekių katalogas

Kaip išsirinkti biožidinį?

  • Kaip išsirinkti biožidinį?

    Laikai keičiasi, o su jais kartu keičiasi ir interjero tendencijos, stiliai bei mados. Ir niekas negali užtikrinti, kad po keleto metų nesinorės kardinalių permainų. Jei planuojate atnaujinti namus ir norite suteikti jiems jaukumo, siūlome pagalvoti apie biožidinį. 

    Šiais laikais specializuotos parduotuvės siūlo labai platų židinių asortimentą, tačiau, norint išsirinkti tinkamiausią, būtina atsižvelgti į keletą pagrindinių kriterijų. Jų yra trys. 

    1. Biožidinio tipas. Biožidiniai būna kabinami ant sienos, integruojami, pastatomi ant stalo arba ant grindų.

    * Jeigu planuojate biožidinį kabinti ant sienos, rinkitės pakabinamąjį;
    * Jeigu norite židiniu užpildyti kokią nors nišą, rinkitės integruojamąjį biožidinį;
    * Jeigu norite biožidinį pastatyti lauke ar galite skirti jam daugiau vietos patalpoje, pirkite pastatomąjį ant grindų, o jeigu patalpos erdvė nedidelė ir reikalingas visiškai nedidelis biožidinys, tai tinkamiausias bus pastatomas ant stalo.

    Apgalvokite, kaip prietaisas derės prie bendro interjero, ar neteks dėl jo keisti baldų ir t.t. Atkreipkite dėmesį į tai, kad nors pastatomus biožidinius galima įrengti pavėsinėse, terasose ar kitose lauko erdvėse, tačiau šaltuoju metų laiku prietaisą vis tik geriau būtų įnešti į namo vidų ir rasti jam tinkamą vietą pastato viduje.

    2. Prietaiso dydis. Jeigu patalpa, kurioje planuojate įrengti biožidinį, yra nedidelė, rinkitės nedidelį, pastatomą ant stalo arba pakabinamą prietaisą. Norint biožidiniu apšildyti erdvią patalpą, rinkitės didelį pastatomąjį biožidinį. Jeigu jau yra paruošta vieta prietaiso integravimui, tuomet tereikia pasirinkti tinkamo dydžio biožidinį. Tas pats liečia ir nišą, kurią labai sėkmingai galima užpildyti parinktu tinkamo dydžio biožidiniu ir taip išspręsti patalpos išplanavimo trūkumus.

    Biožidinys, kaip ir visos kitos interjero detalės, turi atitikti patalpos dydį. Pavyzdžiui, ankštuose kambariuose nedera masyvūs daiktai. Reikėtų įvertinti ir tai, kad degant biokurui, išsiskiria anglies dioksidas, nors ir nedidelis jo kiekis. O tai reiškia, kad didelį biožidinį mažose patalpose naudoti galima tik esant labai gerai ventiliacijai.

    3. Gaminio kokybė. Jeigu biožidinys pagamintas iš nekokybiškų medžiagų, pirkti jo neverta. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į jo konstrukciją. Kuro talpos, kaip taisyklė, gaminamos iš nerūdijančio plieno. Tai geriausias variantas: tokia medžiaga patvari, atspari temperatūrų kaitai, nesioksiduoja ir nesideformuoja prie aukštos temperatūros. Be to, ant degiklio neturi būti jokių įtrūkimų, įbrėžimų, įlinkimų ar kokių nors kitokių pažeidimų.

    Taip pat atkreipk dėmesį į apdailą. Ji turi būti kokybiška ir estetiška, be defektų. Jeigu prietaisas bus prastos kokybės, ugnis gali paliesti ir apdailą. Tokiu atveju apdaila gali būti apgadinta, degimo metu išsiskirs kenksmingos medžiagos, atsiras suodžių ir biožidinį reikės arba taisyti, arba keisti. Biožidinio apdaila turėtų derėti prie viso interjero stiliaus. Biožidinys turi organiškai įsilieti į namų interjerą ir jį puošti, o ne darkyti bendrą vaizdą.

    Biožidiniai yra ne tik interjero apdailos dalis, bet taip pat ir puikus priedas prie įprastos šildymo sistemos. Po kelių minučių nuo uždegimo, pajusite temperatūros didėjimą. Palyginti su įprastiniais židiniais, kuriuose 60% šilumos išeina per kaminą, tai labai efektyvus šildymas.

    Biožidiniai degimui naudoja ne malkas, o specialų biokurą, kuris gaminamas su etilo alkoholiu. Biokuras yra bekvapis, neskleidžia dūmų. Vienas litras biokuro dega iki 5 valandų. Naudotis biožidiniu itin paprasta ir greita – tereikia pripildyti kuro indą biokuru ir specialiu žiebtuvėliu jį uždegti. Taigi, natūralia liepsna mėgautis galėsite praėjus vos kelioms minutėms.