Prekių katalogas

Indukcinės kaitlentės: kaip jos veikia?

  • Indukcinės kaitlentės: kaip jos veikia?

    Gaminti turi būti malonu, todėl buitinė technika renkamasi atsakingai, skiriant daug laiko alternatyvų įvertinimui. Renkantis kaitlentes dažnas išgirsta „indukcinių kaitlenčių“ terminą bei specialistų vardijamus šių kaitlenčių pranašumus. Nors indukcinės kaitlentės rinkoje nėra naujovė, tačiau išsamiau apie jas imta kalbėti palyginti neseniai.

    Išore panašios į mums įprastas elektros energiją naudojančias stiklo keramikos kaitlentes, indukcinės išsiskiria unikalia veikimo technologija.  

    Indukcinių kaitlenčių veikimo koncepcija

    Pažvelgus į mums įprastą elektrinę stiklo keramikos kaitlentę ir indukcinę, kyla klausimas: kuo gi jos skiriasi? Esminis skirtumas – įprastose kaitlentėse po stiklo keramika yra kaitinimo elementai, o indukcinėse – specialios ritės, sukuriančios elektromagnetinį lauką, kuriame dėl susidariusios indukcinės srovės ima sparčiai kaisti puodo, keptuvės ar kito indo dugnas. Indukcinės kaitlentės veikimo principas grįstas magneto trauka, o šiluma išgaunama vykstant tokiam procesui:

    1) po kaitlentės stiklo keraminiu paviršiumi esanti ritė sukuria magnetinius impulsus;

    2) magnetiniai impulsai energiją perduoda tiesiai į indą, t. y. puodą, keptuvę ir kt.;

    3) dėl metalinio indo molekulių tarpusavio trinties išgaunama šiluma.

    Indukcinės kaitlentės privalumai

    Kiekvienas, dvejojantis, kurią – įprastą elektrinę kaitlentę ar indukcinę – pasirinkti, svarsto pranašumo klausimą. Taigi, kokie esminiai indukcinės kaitlentės privalumai?

    1) Greitas kaitimas. Įjungus indukcinę kaitlentę, nustatyta galia pasiekiama akimirksniu, išvengiant lėto kaitimo, kaip tai įprasta paprastose stiklo keramikos kaitlentėse. Tai suponuos ženkliai greitesnį maisto gaminimo procesą;

    2) Saugumas. Kaitlentės paviršius neįkaista, todėl išvengiama pavojaus nusideginti. Kaitvietė neįkaista tol, kol ant jos nestovi puodas ar keptuvė. Šis privalumas ypač aktualus, jei namuose yra mažamečių vaikų;

    3) Lengva priežiūra. Indukcinę kaitlentę lengva nuvalyti, nes dėl neįkaistančio paviršiaus išbėgęs skystis ant kaitlentės neprisvyla. Kadangi šiluma generuojama tik toje vietoje, kur stovi puodas ar keptuvė, galite palengvinti ir kaitlentės valymo procesą – jei gaminimo metu taškosi riebalai, aplink kaitvietę paklokite vienkartinių rankšluosčių, o baigę gaminti juos išmeskite – kaitlentė bus visiškai švari ir net nereiks valyti;

    4) Mažesnės elektros energijos sąnaudos.

    Ką dar reikia žinoti apie indukcines kaitlentes

    Tiesa, jei planuojate įsigyti indukcinę kaitlentę, turite žinoti, jog ne visi puodai jai tinka. Patikrinti, ar jūsų turimi puodai tinka, visai nesunku – jei puodo dugnas pritraukia magnetą, vadinasi, puodas tinka. Reikia žinoti ir tai, kad indukcinėms kaitlentėms netinka ketaus indai.
    Dar vienas mažas trūkumas – indukcinė kaitlentė veikdama gali skleisti tam tikrus garsus, tačiau jie pakankamai tylūs ir diskomforto nekelia.

    Išsirinkite jūsų poreikius labiausiai atitinkančią indukcinę kaitlentę ČIA.